I TAK SIĘ TRUDNO ROZSTAĆ...

I TAK SIĘ TRUDNO ROZSTAĆ...

Świetna zabawą w Lany Poniedziałek zakończyliśmy kolejny już sezon morsowania Kościerskiego Klubu Morsów FORREST GUMP.

Sezon ten swobodnie można by nazwać "festyniarskim", gdyż sporo było gościnnych występów tym razem.. Siwiałka koło Starogardu, gdzie Bieg Morsa zorganizował Klub Morsa Star Mors, podglądanie morsa w Lipuszu, zloty w Korzybiu Skarszewach, Mielnie.. oraz wiele innych miejsc smile.

Pod sam koniec sezonu jeden z festynów odbył się nad naszym jeziorkiem podczas integracji z Bractwem Morsów z Pniew.

Nasza sztandarowa impreza - VIII Bieg Morsa przyciągnęła tego roku do Garczyna ponad pół tysiąca ludzi, którzy, co było widać po roześmianych buziach, świetnie się bawili.

Na początku marca niewielką grupą wyruszyliśmy do Norwegii na zwiedzanie unikalnych fiordów. Wyprawa była bardzo udana i wiele nas nauczyła.

Również w marcu zaliczyliśmy bardzo miłą gościnę na Łowisku w Niedamowie - dzięki uprzejmości naszych morsów - Asi i Macieja. Zabawa była przednia i mimo panującej jeszcze w kalendarzu zimy, pogoda iście wiosenna.

Po raz pierwszy nasze morsy wytyczały trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w kwietniu i również przyciągnęła sporo osób. Już teraz możemy potwierdzić, że w przyszłym roku zapraszamy na kolejną edycję EDK KOŚCIERZYNA.

Mimo, że sezon dobiegł końca, kilka spotkań jeszcze przed nami.. W maju ponownie wyruszamy na Rowerowy potop do Szwecji, a w lipcu na spływ kajakowy (termin i trasę podamy wkrótce na naszych stronach).

Zaplanowany jest już termin re-wizyty w Pniewach - weekend andrzejkowy (29.11.2019 - 01.12.2019) - zapisy osób chętnych na wyjazd zaraz po rozpoczęciu sezonu.

Strzałem w dziesiątkę okazały się czwartkowe wieczory, które bywało, że przyciągały nad jezioro tłumy. Dużo w tym wypadku robiła obecność przerębla, o który tak ciężko było w tym sezonie..

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ten sezon, za spotkania, zaangażowanie, za miłą atmosferę, którą tworzymy wszyscy w każdą niedzielę i czwartek..

Do zobaczenia w październiku.

Hania