MORSOWE "SIEMA" W LIPUSZU

MORSOWE "SIEMA" W LIPUSZU

Zgodnie z planem spotkaliśmy się w dość szerokim gronie pod restauracją Gryf w Kościerzynie, gdzie popakowaliśmy się do aut i wyruszyliśmy w stronę Lipusza.. Droga była wesoła - nasz "autobus" mieści dużo ludzi cool.. Na miejscu chłopaki przygotowywali już przerębel - pierwszy w tym sezonie ku uciesze wszystkich morsów i foczek. Plaża szybko zrobiła się pomarańczowo-granatowa - tłumnie odwiedzili nas w Lipuszu dobrzy znajomi ze Skarszew smile.. Rok rocznie kąpiel w Lipuszu odbywa się w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tak też było i w tym roku.. Rewelacyjny widok kiedy z jednego niepozornego auta wyszło w jednym momencie chyba kilkunastu wolontariuszy smile.. Oczywiście nikt nie szczędził złotówki i puszki szybko się zapełniały, zwłaszcza, że w tym roku zbieraliśmy na sprzęt dla tych maluszków, które przychodzą na ten świat zbyt wcześnie...

Przyszedł czas na rozgrzewanie, jak zawsze na wysokości zadania stanęła Sławka, która ślicznie wszystkich motywowała do ruchu w rytm muzyki...  14.15 - planowany czas wejścia do wody, czyli już powoli trzeba było zacząć się rozbierać. Leszek z narażeniem życia wszystko uwieczniał stojąc na lodowisku, czego efekty możecie zobaczyć w zakładce SPOTKANIA. Radek w towarzystwie pani Kamili krótko wszystkich przywitali z pomostu i po chwili plaża wypełniła się gotowymi na przerębel morsami i foczkami smile. Jak się później okazało, dwie nowe foczki to przedszkolanki mojego Igora - także aż cieszy, że ten rodzaj zdrowego trybu życia dociera do przeróżnych grup zawodowych..

W końcu tłumnie weszli do tego swojego przerębla, na co ja z innymi obserwatorami brzegowymi patrzyłam z lekkim przerażeniem jak zawsze.. Moczyli się dość długo i wychodzili etapami..

W tym czasie w jednym z namiotów gotowa była już gorąca kawka na rozgrzewkę i pyszny bigosik w ramach posiłku regeneracyjnego.. Tutaj zaczęła się część integracyjna, która upłynęła na rozmowach, planach, śmiechu..

WAŻNE OGŁOSZENIE !!!

Za tydzień 21.01.2018 w niedzielę wyjazd do Korzybia (plakat ze wszystkimi informacjami na ten temat znajdziecie w zakładce OGŁOSZENIA), spotykamy się o godz. 11.00 na parkingu pod restauracją Gryf w Kościerzynie. Tych, którzy z różnych powodów nie dotrą do Korzybia, zapraszamy oczywiście do Dobrogoszcza, gdzie kąpiel odbędzie się jak co tydzień o godz. 13.00.

Do zobaczenia za rok w Lipuszu !!

Hania