II SKARSZEWSKI ZLOT MORSÓW

II SKARSZEWSKI ZLOT MORSÓW 18.02.2018 - OTW BORÓWNO WIELKIE

Cudnie bawiliśmy się w ostatnią niedzielę u naszych skarszewskich sąsiadów ...

Tradycyjnie wyjazd z parkingu pod Gryfem i około południa byliśmy na miejscu - tym razem nasza delegacja była naprawdę liczna (fotorelacja Leszka dostępna na naszej stronie FB). Po drodze nad jeziorko wywiesiliśmy obowiązkowo nasz śliczny plakat obwieszczający wszystkim wielkie wydarzenie - VII Bieg Morsa (to już w najbliższą niedzielę). Chłopaki od razu zabukowali dla nas cały namiot i zaczęły się zapisy drużyn w przeciąganiu liny. Ekstra zabawa, nasza ekipa niestety nie zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek, ale śmiech, pot i łzy były jak najbardziej szczere i widoczne cool.

Po rozgrywkach linowych kolejna, główna atrakcja skarszewskiego zlotu - pokaz psich zaprzęgów. Tutaj mogliśmy podziwiać samego Igora Tracza - mistrza świata, naprawdę po mistrzowsku wykonał pokazy z pieskami. Wyglądało to naprawdę widowiskowo i spektakularnie - nie spodziewałabym się ..

Nadszedł czas na rozgrzewkę, plaża w jednej chwili zapełniła się skaczącymi w rytm muzyki morsami i foczkami. Chętni brali udział w biegu na "skarszewską milę" - od nas zdecydowali się Radek, Sylwia i Daniel.. Do wody weszło około 300 osób, a raczej wbiegło, jacyś strasznie niecierpliwi wszyscy cool.. Poszaleli, pochlapali się, ja na pomostku spotkałam Olę i Karolinę, których brat i mąż (w jednej osobie) również pluskał się w przeręblu. Dziewczyny podobnie jak ja, nie podzielają entuzjazmu zanurzania się w lodowatej wodzie, ale wszystkie trzy jesteśmy zafascynowane atmosferą i ogólną otoczką tego, co tam się zawsze dzieje smile.

Po wyjściu z wody pyszny poczęstunek i powoli czas pakowania się do domku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Skarszewskim Morsom za tak miłe przyjęcie i za świetne zorganizowanie imprezy. Kościerskie Morsy wszem i wobec potwierdzają swoją obecność na III Skarszewskim Zlocie Morsów już za rok cool. My zapraszamy w najbliższą niedzielę do Garczyna na VII Bieg Morsa - szykuje się super impreza smile.

Hania